FAQ

Chodím na svadby sám ?

No ... nie úplne.Som to ja a moja kamera. Ak zvolíte ďalšiu možnosť s make-upom, v tomto prípade budeme dvaja.

Som ochotný cestovať?

V skutočnosti cestovanie milujem, rád sa vyberiem na cestu aj o deň alebo dva skôr. Cestujem po celom slovensku a som otvorený aj možnostiam mimo našej krajiny. Kľudne aj na kraj Doverských útesov alebo aj na vrch hory La Palma.

Aké balíky ponúkam?

Moje balíky nájdete v sekcií Investment.
Vytváram filmy a mám na výber tri varianty.

Aké sú ceny videa?

Nie, nepracujem za “rozumnú cenu” avšak ani nie za “prehnané peniaze”. Ceny za video sa odvíjajú od cestovných nákladov, ubytovania alebo od výberu balíkov. Ako som vravel, ponúkam niečo kreatívne a osobné. To naozaj nejde robiť za “babku”. Ak máte naozaj obmedzený rozpočet na video, budem rád ak ma kontaktujete a prediskutujeme možnosti. Som otvorený možnostiam!

Ako plánujem cestovanie na svadby?

Pokiaľ cestujem do hodiny a pól od bydliska, nepotrebujem ubytovanie. Ak cesta je dlhšia ako dve hodiny tak v tom prípade si hľadám aj ubytovanie na 1 až 2 noci. Po náročnom dni je cestovanie nebezpečné. Celodenné sústredenie sa a samozrejme, tá kamera má tiež nejakú váhu. Pokiaľ mám cestovať do zahraničia, hľadám čo najlacnejšiu letenku a náklady spojené s cestovaním. Som otvorený aj týmto možnostiam a ak máte svadbu v zahraničí budem veľmi rád ak sa mi ozvete!

Majte na pamäti, že by ste mali pokryť všetky náklady na ubytovanie a dopravu. Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte ma a dozviete sa viac.

Ako si Ťa rezervujeme?

Trochu sa môžeme spoznať, overíte si moju dostupnosť. Neskôr si môžete rezervovať termín. Tá nudná časť?……Pošlem vám zmluvu o dielo, ktorú si treba prečítať, potvrdiť súhlas a podpísať. Uhradíte rezervačný poplatok a buala! Termín je váš.

Koľko trvá vyhotovenie videa?

Ehm, určite nie týždeň ani dva. Keďže nechcem aby video skončilo zapadnuté prachom na poličke ale snažím sa vytvoriť niečo, čo bude navždy krásnou spomienkou, video odovzdávam od 2 do 4 mesiacov.

Aký je môj štýl natáčania a post-produkcie ?

Ako keď maliar maľuje obraz sám. Po dokončení tam dá svoj podpis.
Nie je maľovaná tromi alebo dvoma ľuďmi. Takto beriem svoju prácu.
Som umelec a svoju prácu beriem umelecky. Na svadbe sa pohybujem sám s jednou kamerou. Dokumentujem všetko a snažím sa byť všade. Toto ma robí menej viditeľným a ľudia okolo mňa nie sú v strese.
Keď začnem pracovať na videu, najprv sa snažím vidieť takzvaný umelecký pocit. Výber vhodnej hudby mi trvá hodiny. Chcem, aby výsledné video stálo za to, takže nerobím videá ako šablóny. Každá svadba je iná a každá musí byť zachytená jedinečným spôsobom. Ukážky mojej práce vám pošlem na vyžiadanie.